Валерія Гасіч, лікар-терапевт Петропавлівської лікарні, працює на посаді з 2022 року.
Валеріє, хто у Вас в родині був чи є медиком?
У нашій родині взагалі медиків немає. Я перший лікар. Тому мої всі рідні радіють, що тепер мають власного лікаря.
Коли саме, в який період життя, з’явилося бажання працювати у медицині?
Десь у п’ятому класі я твердо вирішила бути лікарем. Ще у дитинстві я лікувала свої дитячі іграшки та іграшки моїх подруг. А ще лікувала дитячим набором «лікаря» своїх батьків та бабусь. Мріяла, коли виросту, одягну білий халат та допомагатиму літнім людям, особливо бабусям.
Чому саме обрали спеціальність терапевта?
Лікар-терапевт дуже недооцінений сучасною свідомістю. Його часто вважають «службовою ланкою» масової медицини, здатною лише виписувати рецепти та лікарняні і завіряти результати медоглядів. Насправді ж терапевт – багатопрофільний фахівець, який володіє широким спектром знань про будову, взаємозв’язок, патології всіх внутрішніх органів та систем людини. Він шукає зв’язок між скаргами хворого, об’єктивним станом його організму та можливими хворобливими станами тих чи інших органів і систем. А знайшовши їх, або призначає комплексне лікування, або спрямовує пацієнта до вузькопрофільного фахівця.

А якби не лікар, то ким би стали, чи мріяли стати?
Ну, мабуть, могла бути юристом, у школі любила історію та правознавство.
З чим найбільше люди до Вас звертаються?
Найчастіше це серцево-судинні захворювання, гіпертонічні хвороби та діабет. Звісно, влітку менше звернень, а от з похолоданням пацієнти звертаються частіше з респіраторними вірусними хворобами.
Сучасний пацієнт – він який, вимогливий, обізнаний, слухняний?
Якщо говорити про молодих пацієнтів, то звісно вони обізнані, багато інформації отримують з простору Інтернету. Можуть у деяких випадках приходити уже з поставленим діагнозом самим собі. Якщо говорити про хворих старшого покоління, то вони прислухаються до лікаря, виконують всі призначення. Головне – щоб між лікарем і пацієнтом були підтримка, повага, розуміння і співчуття.
На Вашу думу, який повинен бути хороший лікар?
Лікар хороший той, який працює в доказовій медицині, постійно займається самоосвітою, підвищує свою кваліфікацію та майстерність. Це така професія, у якій не можна зупинятися на досягнутому. Постійно потрібно бути на хвилі сучасності, зараз багато можливостей для лікарів – це і тренінги, і курси. Не потрібно витрачати час на поїздку, все у тебе в кишені, тобто у телефоні.
Вдома Ви теж лікар? Прохають рідні їх лікувати та доглядати?
Так, звичайно, як всі лікарі. Для свого тата Володимира я найавторитетніший лікар (посміхається).
Що входить у Ваші обов’язки?
Зранку роблю терапевтичний обхід хворих у відділені. Потім – щоденні призначення їм та догляд. А далі – прийом пацієнтів у лікарні.
Чим полюбляєте займатися у вільний час?
Найкращий відпочинок у колі друзів та родини. Люблю читати професійну літературу. Але вільного часу буває не так багато.
