You are currently viewing Психологічний тренінг для жінок Петропавлівської громади: «Я – жінка»

Психологічний тренінг для жінок Петропавлівської громади: «Я – жінка»

Під такою назвою 26 липня у Петропавлівському осередку Центру громадської активності Західного Донбасу відбувся тренінг із попередження та запобігання  насильству. Провели його фахівці громадської організації «Десяте квітня» (м.Павлоград). Керівниця Центру громадської активності Західного Донбасу Ганна Калита запросила правозахисників ГО для презентації та предметної розмови про діючу на сьогодні допомогу особам, які постраждали від насильства.

Тренінг для представниць відділів, установ та організацій Петропавлівської селищної ради провели Вікторія Сільченко, офіцер із протидії гендерно зумовленого насильства, Ганна Логвінова, кейс-менеджер і фахівець із соціального супроводу, Лариса Байдун, фасилітаторка громадської організації “Десяте квітня”. Спочатку гості розповіли про свою громадську організацію, історію заснування, сферу її діяльності.

ГО «Десяте квітня» за підтримки Агенства ООН у справах біженців в Україні, захищає права уразливих груп: біженців, внутрішньо переміщених осіб, осіб, що є особами без громадянства чи під ризиком без громадянства, та всіх інших, хто з тих чи інших причин не здатен зробити це самостійно.

Названа на честь дати народження видатного нідерландського політичного мислителя, юриста, філософа, історика, одного із засновників новітньої теорії природного права та міжнародного права Гроцій Гуго де Грот (1583-1645).

Як у своєму повсякденному житті вберегтися від проявів насильства, як його розпізнавати, як вибудовувати свої «кордони» і не обирати позицію «жертви», яка все кладе на вівтар родини, дітей, шлюбу,своїх близьких, забуваючи про себе – всі ці важливі для сучасної жінки питання були детально розглянуті та досліджені з різних боків у ході тренінгу. Учасниці активно залучалися до відповідей на тести: «Це твердження є міфом чи правдою», розглядали різні ситуації із практики.

Так, волонтерка ГО “Десяте квітня” Вікторія Сільченко розповіла про свій власний досвід перебування в аб’юзивних відносинах, про те, що уникнути насильства їй «допомогла», як не дивно, війна. Родом із міста Краматорськ, жінка зі статусом ВПО змінила своє місце проживання. Знайшла в собі сили далі змінити і все своє життя.  І тому зараз, опираючись на власний досвід, дає практичні поради і алгоритм дій, як знати свої права та уміти їх захищати.

Волонтери громадської організації сьогодні не тільки можуть проконсультувати  осіб, які постраждали від насильства. Окрім юридичної та психологічної допомоги,  ГО “Десяте квітня” надає також грошову допомогу для лікування, проживання в кризовому центрі або в орендованому житловому будинку на певний період, якщо жертвам насильства потрібен прихисток. Завдяки коштам «донорів» жінки можуть відкрити власну справу і позбутись економічної залежності.

-В нинішньому законодавстві із запобігання та протидії насильству, на жаль, є не діючі на практиці норми, – говорить фахівець із соціального супроводу осіб,постраждалих від насильства  Ганна Логвінова.- Так, корекційні програми для кривдників, які вони мають проходити примусово, по суті, сьогодні діють тільки на папері. Але це не означає, що треба скласти руки і не шукати шляхи протидії насильству і стереотипам, які його породжують.

В розроблених фахівцями пам’ятках допомоги зосереджена вся корисна і потрібна інформація, номери телефонів «гарячих ліній», алгоритми дій, поради психолога.

Для потребуючих такої конфіденційної допомоги, оприлюднено  контактний телефон соціального фахівця з допомоги постраждалим  ГО «Десяте квітня» (м.Дніпро та область) – 063 52 84 889.

Заходи проходять за підтримки компанії ДТЕК Енерго та Петропавлівської селищної ради.

Залишити відповідь