Альона Мішуровська, менеджерка проєктів спільного коммунального підприємства “Агенція розвитку та відновлення громад Присамар’я областей України” Першотравенської міської та Петропавлівської селищної ради, стала учасницею Європейського сторі-тур, який тривав із 27 травня по 1 червня. У поїздці взяли участь 20 представників із 8 областей України. Упродовж 6 днів учасники туру вивчали практики польських, чешських та словацьких партнерів. Участь Петропавлівської громади у такому важливому заході стало можливим завдяки конкурсноиму відбору у навчальній програмі «Управління проєктним циклом 2024».
Проєкт Мережі агенцій місцевого економічного розвитку пов’язаний з передачею знань по трансформації монопрофільних територій. Якщо для України це перші кроки, то країни Вишеградської четвірки вже мали, що наочно показати у процесах Зеленого переходу.
– За період навчального візиту V4 Regions до ЄС мені вдалося познайомитись із багатьма талановитими і вмотивованими спеціалістами із різних громад та країн, готовими до співпраці з Україною, – говорить учасниця навчання Альона Мішуровська. – Найважливішими партнерами для своєї подальшої діяльності вважаю працівників IETU, які показали високий рівень підготовки та зацікавленості у розвитку українських громад.
Найбільше враження щодо трасформації вугільних регіонів на представників Західного Донбасу справила Польща. Звичайно, досвід кожної країни унікальний і визначний, але напрацювання Сілезького району – той стандарт, якого бажано досягти у майбутньому.
– Наша группа стала свідками перетворення шахт та шахтарських країв у щось більше, масштабніше, більш економічно вигідне. Як краю,що належить до шахтарських, ми вражені ідеями польських дослідників та працівників у сфері трансформації, – говорить Альона. – Але не менш захоплені їхньою завзятістю та мріємо перейняти так багато досвіду, як зможемо.
«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути,» –говорить народне прислів’я. Учасники української делегації побачили на власні очі інноваційні виробничі об’єкти ,в які перетворилися колишні промислові території.
Знання отримані, тепер справа за тим, як їх трансформувати в дієві проєкти: змінюючи сучасність, створювати майбутнє.