You are currently viewing Працівник ТЦК чи поліцейський можуть попросити чоловіка надати військово-обліковий документ

Працівник ТЦК чи поліцейський можуть попросити чоловіка надати військово-обліковий документ

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Від 18 травня чоловіки повинні носити з собою військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Відповідно до частини 6 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Відсутність з собою або відмова пред’явити військово-обліковий документ буде прямим порушенням вимог частини 6 статті 22 згаданого Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в наслідок чого особа може бути притягнена до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто штраф від 17000 грн. до 25500 грн.

Відповідно до вимог статті 235 Кодексу України про адміністративні правопорушення рішення щодо винесення постанови та накладення штрафу приймає керівник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Залишити відповідь