You are currently viewing Петропавлівська лікарня: зустрічі з реформування медичного закладу тривають

Петропавлівська лікарня: зустрічі з реформування медичного закладу тривають

Сьогодні, 13 березня, відбулася робоча зустріч обласного депутата, керівництва Петропавлівської селищної ради з представниками вторинної та первинної ланки Петропавлівської лікарні. На засідання також були запрошені старости Самарського та Лозівського старостинських округів. Тема зустрічі – реформування медичних закладів.

Роман Ковальський, депутат Дніпропетровської обласної ради:

– На сьогодні важливо зберегти медичні заклади як первинної, так і вторинної ланки, бо вони надають важливі медичні послуги на території громади. Реформування медичних закладів – це функція держави. Вже прийнято Постанову КМУ, де чітко прописано алгоритм існування медичних закладів в Україні з усіма вимогами. Тому для громади дуже важливо зберегти медичний заклад, який функціонує на нашій території. Для цього головне – аби наша лікарня була забезпечена всім необхідним, і в першу чергу тими лікарями, яких у нас на сьогодні не вистачає. Ми маємо житло для них. І це є першочерговим стимулом для фахівців, які залишилися без житла й були вимушені виїхати зі своєї території.

Діана Костріцина, директорка Петропавлівської лікарні

– На даний час, виконуючи ті заходи, які прийняті у лікарні і які підписані як пакети з НСЗУ, нам на заробітну плату потрібно 1 млн 200 тис. грн на місяць.  А ми отримуємо 800 тисяч гривень. Тобто нам не вистачає більше 400 тисяч гривень, аби у повному обсязі забезпечити всіх медпрацівників заробітною платнею. Ми розуміємо, що, згідно із бюджетним кодексом України, громада не може працівникам лікарні виплачувати зарплату, і ми самі повинні ці кошти залучати. А виходить, що тільки чотири лікаря заробляють на всіх відповідно до підписаних пакетів. Ми, навіть, не можемо простимулювати цих лікарів за їхню віддану працю. Наша лікарня готова зробити все необхідне, аби у повному обсязі надавати медичні послуги жителям громади. Наразі маємо дев’ять підписаних пакетів. Плануємо у наступному році додати ще два пакети медичних послуг. Сподіваємося, що це дасть можливість забезпечити увесь персонал зарплатою.

Аліна Гордієнко, акушер-гінеколог

– Головне, аби лікарі та кожен працівник лікарні розуміли важливість заповнення всіх пунктів у системі «HELSI». Адже від цього залежить облік  пролікованих випадків, а у підсумку – заробітна плата всього персоналу лікарні. Ми самі в змозі заробляти на своє існування. Було б чудово, звісно, аби до нас прийшли працювати хірург, травматолог та окуліст. Та й молодих спеціалістів треба заохочувати, щоб вони залишалися у нашій лікарні.

Іван Леонов, заступник селищного голови:

– Керівник лікарні та самі працівники повинні розуміти важливість розпочатого державою реформування. І шляхи збереження надання медичних послуг залежить від них самих. Для громади є першочерговим збереження та підтримка закладу у фінансуванні потреб закладу – електроенергії, води і тепла. Колектив також повинен бути зацікавлений у розвитку закладу та подальшому існування лікарні.

Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу. Було обговорено всі ризики реформування медичних закладів. Учасники засідання ініціювали провести зустріч з головами сусідніх громад стосовно проходження медичних оглядів чоловіків призивного віку їхніх населених пунктів. Вирішили провести наступну зустріч через тиждень, аби продовжити обговорення про те, як саме з 2024 року існуватиме та фінансуватиметься Петропавлівська лікарня.

Залишити відповідь