You are currently viewing Олександр Дулінов:  відділення поліції Петропавлівщини цілодобово на варті спокою та правопорядку нашого краю

Олександр Дулінов:  відділення поліції Петропавлівщини цілодобово на варті спокою та правопорядку нашого краю

Забезпечувати порядок в громадських місцях, контролювати дорожній рух, розкривати злочини, патрулювати вулиці, захищати кожного громадянина держави від будь-чиїх злочинних дій — це далеко не повний перелік функцій,  покладених на співробітників Національної поліції України.Проте дуже часто ця небезпечна робота залишається непоміченою, адже більшість людей не задумуються про її значення доти, доки самі не опиняються в складній ситуації. Щороку 4 липня наша держава відзначає свято — День Національної поліції України, яке створено саме для того, щоб вшанувати працю українських поліцейських та підкреслити їхню важливу роль. 

 Саме про це й говоритимемо із Олександром Дуліновим, начальником Петропавлівського відділення №4 Синельниківського РУП.

Олександре Васильовичу, розкажіть, як вплинула війна на роботу Вашого відділку?

Через призму війни сьогодні проходить життя кожного українця. Із самого першого дня повномасштабного вторгнення поліцейське відділення Петропавлівки почало працювати цілодобово, як-то кажуть, 24 на 7. У співробітників практично відсутні вихідні дні. Немає і святкових. Поліцейські постійно напоготові. Ми перейшли на шестиденний графік несення служби. І все це у посиленому режимі. Залучаємо і додаткові наряди. В цілому це до 30% усього особового складу на одну добу. Відділок працює повноцінно, тобто всі його підрозділи у роботі – від служб блоку превентивної діяльності до слідчого підрозділу.

 Ми здійснюємо обслуговування населення трьох територіальних громад : Петропавлівської, Брагинівської та Української. Це 34 населені пункти загальною площею 789 квадратних кілометрів. Загальна кількість населення становить близько 20 тисяч громадян, в тому числі враховуємо декілька тисяч внутрішньо переселених осіб, які рятуючись від війни,знаходять тут прихисток. Постійний або ж тимчасовий.

Наскільки часто звертаються до відділення поліції громадяни та з якими запитами?

Лише за перше півріччя 2024 року до нашого відділення поліції надійшло 2428 звернень,що на 19 відсотків більше, ніж минулого року. Із загальної кількості звернень 17 відсотків становлять звернення про вчинення кримінальних правопорушень.

Слід також зазначити,що в період воєнного стану відповідальність за вчинення будь-якого злочину посилилася в рази, як ускладнилось і їх документування.

 В зв’язку з інтенсивним рухом на  ділянці автодороги М-30 в межах Петропавлівської та Української територіальних громад, фіксується значний ріст дорожньо-транспортних пригод із потерпілими. Ділянка цього автошляху дуже завантажена, водії досить часто заморені, допускають у такому стані порушення, що приводить до пошкоджень авто та загибелі людей.

На жаль,поновилися і випадки постійних злочинів, які фіксувалися й раніше, – домашнє насильство, крадіжки тощо. Наші співробітники виїжджають на виклики, ведуть слідство, притягують зловмисників до відповідальності.

Щоденно до несення служби безпосередньо на території населених пунктів задіюється два наряди, які здійснюють реагування на звернення громадян та патрулювання підпорядкованої території. У вихідні та святкові дні створюються додаткові наряди. Вони здійснюють патрулювання населених пунктів, в тому числі дотримання комендантської години в нічний час (з 22-ї години вечора до 5-ї ранку – по Синельниківському району).

Порушення комендантської години жителями краю часто трапляються? І хто ці порушники?

За перше півріччя поліцейські затримали близько 300 осіб – порушників  комендантської години. За одну зміну патрулювання фіксуємо в середньому до двох випадків порушення комендантської години. Коли затримуємо підозрілих осіб, саме так ми називаємо кожного, кого зупинив патруль у комендантську годину, то доставляємо їх до поліцейського відділення для встановлення особи і причини перебування на вулиці.

Чи залучаються працівники відділення поліції до несення служби, спрямованої на відсіч збройної агресії росії, в інших, найбільш складних регіонах?

  • Впродовж останніх років постійно по два наших співробітника,з подальшою ротацією одних на інших, виконували свої службові обов’язки в Херсонській області, а періодично додатково і на Нікопольщині. Тривалість службових відряджень становить від 4 до 9 місяців. Зараз до несення служби в інших регіонах залучено 5 співробітників нашого відділення.

Шахрайські злочини, особливо в інтернеті, часто трапляються?

-На жаль, трапляються. Наші співвітчизники дуже довірливі. Вірять всьому, що написано в Інтернеті. Ми проводимо велику профілактичну роботу: роздаємо інформаційні листівки, публікуємо звернення у соціальній мережі про те, що аферисти стали нахабнішими і виманюють гроші різними способами. Та наші земляки все одно потрапляють на їхні гачки. Особливо часто пересилають гроші на фейкові картки або розкривають незнайомцям свою особисту фінансову інформацію. Бажаючі понад усе отримати грошову гуманітарну допомогу, забувають іноді про всі правила особистої фінансової безпеки. Тому вкотре закликаємо жителів громади: будьте обачнішими, не піддавайтеся на шахрайські схеми!

А що стосується неповнолітніх?

-З початком літніх канікул ми посилили патрулювання стосовно виявлення неповнолітніх у вечірній час доби. І вкотре нагадуємо дорослим, що відповідальність за порушення неповнолітніми комендантської години нестимуть саме батьки! Ще одним головним застереженням є використання мото-автотехніки неповнолітніми без водійських посвідчень. Особливо, коли молодь «ганяє» мопедами або мотоциклами по дорогах селища! Батьки, контролюйте – де проводять ваші діти своє дозвілля!

Який стан матеріально-технічного забезпечення Петропавлівського відділення поліції на сьогодні?

-Цілодобово територію трьох громад патрулює два автомобілі марки «Шкода».

Автівки мають відповідні світлові та звукові маяки. Добре налагоджена співпраця з керівництвом громад, які виділили нам фінансування для придбання паливно-мастильних матеріалів. Тож на сьогодні ми забезпечені усім необхідним для повноцінної охорони правопорядку.

Хотілося б почути про Ваш колектив і побажання своїм колегам у День Національної поліції.

Наше відділення поліції – це відділення №4 у Синельниківському районі. А всього їх у районному управлінні п’ять. Кількість працівників нашого підрозділу варіюється в межах 50 поліцейських. І кожен із співробітників атестований до виконання своїх професійних обов’язків.

-У День поліції хочу висловити велику подяку кожному працівнику нашого відділення за відданість, мужність та постійне прагнення справедливості. Ваша робота вимагає великої відваги та високого професіоналізму, і ви справляєтеся з нею на найвищому рівні! Нехай ваші дні будуть наповнені безпекою, успіхами та гордістю за те, що ви робите. Ваша постійна присутність на варті порядку та безпеки суспільства заслуговує гідної похвали, а ваші зусилля та праця допомагають землякам відчувати себе захищеними та вільними. Бажаю міцного здоров’я, благополуччя та успіхів у всіх починаннях. І нехай якнайскоріше в Україні запанує мир!

Залишити відповідь