You are currently viewing Незабутня подорож в Карпати учнів Петропавлівського ліцею №1

Незабутня подорож в Карпати учнів Петропавлівського ліцею №1

Група із 30 дітей – школярів Петропавлівського ліцею №1 разом із директоркою та вчителями провела один тиждень відпочинку в Карпатах.

Подорожували там, де гори й полонини, де стрімкі потоки й ріки. Захоплювались мальовничою природою гуцульського краю, вбирали в себе краєвиди, переймалися місцевим колоритом. І тим самим відволіклися на тиждень. Від війни.

– Наш ліцей дружить та співпрацює із Бердянським державним педагогічним університетом вже досить давно, – говорить директорка ліцею Юлія Скрипник. Спершу делегація викладачів проводила у нашому ліцеї профорієнтаційну кампанію. І ми на цьому етапі просто познайомились. Потім наші учні стали збирати кошти для військових на дрон, малюючи листівки. І до збору коштів на БПЛА  долучилися і студенти університету. Зараз, до речі заклад перебуває у своїй філії, розташованій в місті Запоріжжя.

А коли розпочались літні канікули, школярам Петропавлівського ліцею запропонували спільний відпочинок. І протягом тижня учні віком від 10 до 17 років, а разом з ними і вчителі Каріна Лисяк, Тамара Дячук, Наталя Садова, Алла Скиба проживали в готелі Науково-навчальної бази НПУ імені Н.П.Драгоманова “Синевір” селища Колочава Закарпатської області. Загальна група відпочивальників складала 54 чоловіка, в тому числі 24 студента педагогічного університету.

Кожен день відпочинку ставав дуже насиченим і багатим на події. Ранкова зарядка у горах, екскурсії до озера Синевір, водоспаду Шипіт, музею під відкритим небом “Старе село”. Чого тільки не перепробували за ці сім днів мандрівники. Катання на джипах і квадроциклах, збирання у підніжжях гір грибів, суниці та чорниці. Смаження хліба та сосисок на вогнищі біля гірської річки. А скуштувати на смак холодну джерельну воду, станцювати гуцульські танки – кожна мить подорожі, кожна нова дія додавала хвилю позитивних вражень і емоцій.

Погода дарувала подорожувальникам помірне, комфортне тепло. А впродовж декількох днів навіть похолодало. Що не завадило купанню у бурхливій гірській річці, яка зносить людину своєю потужною течією на 200 метрів.

Серед школярів виявились бажаючі спробувати свої сили на гірських маршрутах. Як у пісні Висоцького: “Краще гір можуть бути тільки гори, на яких ти іще не бував”. Більшість дітей з числа подорожувальників вперше побачили гори. І от Ярослав Сливець та Сергій Лепеха протягом п’яти годин піднімалися разом зі студентами спільної групи гірськими стежками на 14,5 кілометри. А потім здійснили і такий же спуск.

-Дізнавшись, що ми – із прифронтової зони, всі нас приймали дуже гостинно,- говорить Юлія Сергіївна.-Так, директор Національного природного парку “Синевір” Микола Юрійович Дербак спеціально для нас організував безкоштовну екскурсію парком.

-Дякуємо Бердянському державному педагогічному університету за співпрацю, час, проведений разом, цікаві заходи та дружнє плече. – Така можливість відпочити, набратися досвіду, сил, позитивних емоцій, друзів – також є цілковитою заслугою ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора Петровича Андрущенка.

Тільки подорожуючи, накопичуєш незвідані раніше враження, збагачуєшся новими відчуттями, радієш і водночас зачудовано дивуєшся різноманіттю світу.

-Діти так здружилися за ці сім днів,- говорить директорка ліцею.- Спільний відпочинок зближує. Всі перебували просто в захваті від подорожі, кожного її дня. І, як сказала одна дівчинка біля прощального вогнища :”Я за ці дні навчилася жити без мобільного телефона”. Світло там теж вимикають. І зв’язок часто відсутній. Але спілкуватись навіч, без гаджетів – це також набуття цінного досвіду. Бо нові друзі дарують нові можливості!

В яку ще подорож зберуться ліцеїсти, в яку наступну мандрівку відправляться – нехай це буде їхній секрет. Бо по приїзді вони неодмінно поділяться своїми враженнями. Виставлять фото, де вони – в моменті щастя, радості, життя!

Залишити відповідь