You are currently viewing Лебеді теж рятуються від війни

Лебеді теж рятуються від війни

Самара цього року особливо гостинно зустрічає весняних птахів. Тільки потепліло і зійшла крига – на проталинах з’явилися перші пари лебедів. Про це повідомляли жителі сіл, що розташовані на березі річки.

Коли ж сонячних теплих днів стало ще більше – синява ріки забіліла від лебединих зграй. Жителі говорять, що раніше такої кількості лебедів на річці ніколи не бачили. Єгері пояснюють це тим, що від початку війни побільшало і диких тварин, і птахів у нашому краї.

– Лебеді теж рятуються від війни, летять подалі від вибухів, у тихі місця, для гніздівлі, – розповідають лісничі.

Людмила Приходько, жителька села Хорошого, проживає на околиці села недалеко від річки. Часто з онуками приходить поближче до води помилуватися лебедями.

– Лебеді щороку прилітають на Самару. Але так багато бачу вперше, – говорить Людмила. – Порахувала одного разу – більше 700 птахів.

Лебеді розташовуються зграями в різних місцях. Облюбовують місця, де річка ширша. Менші зграї облюбували лиман біля річки. Людмила говорить, що вдень птахів менше, а на вечір злітаються усі жителі водойми.

– День став довшим – птахи прилітають пізніше.

Помітили серед білих лебедів і одного сірого. Люди дивуються: чи то ще молодий птах, і не встиг вбратися в біле пір’я, чи іншої породи.

Помилуватися красою лебединої Самари приходять жителі села. Лебеді не лякаються, граційно тримаються на воді. Коли ж піднімається лебедина зграя у небо – від цього видовища неможливо відвести очей. Білі птахи на фоні синього неба – мирна картина.

Жителі краю приліт лебедів вважають гарним знаком. Нехай лебеді на крилах принесуть Перемогу!

Залишити відповідь