Педагоги Петропавлівського ліцею №1 у креативному просторі FocusHUB зустрілися на тренінгу, який провела для своїх колег вчителька англійської мови Олена Голуб.
Вчителька нещодавно повернулася із навчальної поїздки із Польщі. Вона мала честь бути відібраною для навчання на офлайн курс
«Викладання та навчання у важкі часи», створений за ініціативи Британської Ради для підтримки українських вчителів, який відбувся 6-8 лютого 2023 року у Кракові.
Під час тренігу ознайомилися з можливими проявами наслідків травми, складною поведінкою учнів під час війни, а також вивчили особливі методичні підходи та стратегії у викладанні задля створення безпечного освітнього середовища у класі.
Через рефлексію колеги ділилися своїм досвідом і відчуттями від викладання у складний воєнний час. Адже поведінку деяких дітей у класах можна розглянути як сигнал про допомогу: «Мені страшно, неспокійно, я – у небезпеці!».
Працюючи у групах, проаналізували ситуацію у кейсі з учнем: виокремили труднощі учня, його потреби від учителя та запропонували стратегії врегулювання.
А найголовніше – відчули на практиці дієвість вправ на створення безпечного середовища, на розслаблення, на заземлення та на ресурсність. Навчилися допомагати собі та своїм вихованцям, склали для себе алгоритм як бути стійкими до травм і нестабільності.
Юлія Скрипник, директорка Петропавлівського ліцею №1 поділилася своїми враженнями від проведеного заходу:
– Пишаємося, що вчителі нашого ліцею мають змогу навчатися за кордоном і отримувати нові знання. Тому важливою була ця зустріч – ми із задоволенням вислухали нашу колегу, а вона поділилася з нами набутими навичками для роботи з дітьми у складний час. Під час цього курсу, перебуваючи в дружній атмосфері серед колег, ми обговорювали надзвичайно складні теми, адже в нас навчаються діти із сімей з внутрішньо переміщених осіб, учні із родин зі складними життєвими обставинами, із багатодітних сімей. Ми ділилися своїм досвідом і відчуттями від викладання у складний воєнний час. Вважаю цей курс важливим не лише для вчителів нашого ліцею, а й для вчителів України. Ми також навчилися створювати чутливе до травм навчальне середовище та керувати складною поведінкою, а також як зробити класні кімнати безпечнішим місцем для учнів у своїх школах. Символічно, що ця зустріч пройшла у перший день весни. Весна принесе Перемогу, а ми повернемося у рідні класи!