You are currently viewing Зустріч у форматі діалогу провели з ветеранами війни

Зустріч у форматі діалогу провели з ветеранами війни

Сьогодні, 28 березня 2024 року, у Петропавлівському осередку Центру громадської активності Західного Донбасу, у співпраці з Петропавлівською селищною радою та з компанією ДТЕК «Енерго» провели круглий стіл «Можливості громади у задоволенні потреб ветеранів війни в адаптації до цивільного життя».

На зустріч запросили учасників бойових дій та керівників структурних підрозділів і установ громади. Захід пройшов у форматі діалогу. Керівники розповіли про послуги, які наразі вони надають військовослужбовцям та їхнім родинам. Ветерани війни мали можливість отримати відповідь на актуальні для них питання.

-Ми зібралися разом для діалогу, мета якого обговорити можливості Петропавлівської громади у задоволенні потреб ветеранів та учасників війни в адаптації до цивільного життя, – розповідає Людмила Поляновська, керівниця Петропавлівського осередку Центру громадської активності Західного Донбасу. – Наш осередок розпочав свою діяльність у 2023 році з підписання меморандуму про співпрацю з Петропавлівською селищною радою. Одразу розпочали втілювати в життя три проєкти. «Дитяча посмішка» – це простір цікавих заходів та майстер-класів для дітей громади. дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей родин військовослужбовців. Заходи допомагають проводити колектив Будинку творчості дітей та юнацтва. Проєкт «Фотошкола» для підлітків та «Школа лідерства для молоді». Приємно, що випускники «Школи лідерства» стали учасниками Молодіжної ради при Петропавлівській селищній раді. У цьому році ми продовжуємо працювати за цими напрямками та започаткували ще декілька напрямків – це жіночий клуб «Незламна» та робота з ветеранами й учасниками війни. Зі мною в команді працює Ольга Ткачук, координатора осередку Центру громадської активності Західного Донбасу в Петропавлівці.

На сьогодні громада повинна відігравати важливу роль у напрямку адаптації учасників бойових дій та ветеранів війни до цивільного життя. Адже після повернення додому військовослужбовці потребують підтримки та ресурсів від влади та односельців. Тож зустріч провели у форматі діалогу, де можна поговорити, задати запитання та отримати відповіді на них. І найперше – які саме послуги пропонують структурні підрозділи та установи Петропавлівської громади  ветеранам та учасникам війни.

На початку круглого столу було запропоновано присутнім познайомитися. Кожен із запрошених структурних підрозділів та установ громади більш детально розповів про послуги, які надаються для захисників та захисниць.

Відповіді на запитання ветеранів під час заходу надавали:

 1. Лариса Миколаївна Замура, в.о. селищного голови
 2. Павленко Зінаїда Олексіївна, директорка Центру надання соціальних послуг
 3. Наталя Володимирівна Гречко, начальниця ЦНАП
 4. Оксана Володимирівна Цибулько, начальниця відділу надання соціальних послуг
 5. Світлана Миколаївна Карпенко, начальниця служби у справах дітей
 6. Ніна Дмитрівна Алєксандрова, директорка Центру надання медичних послуг
 7. Ірина Анатоліївна Міщенко, головний спеціаліст сервісного центру Пенсійного відділення
 8. Оксана Анатоліївна Ніколаєва, заступниця начальника Петропавлівського відділу Синельниківської філії Дніпропетровського обласного Центру зайнятості
 9. Володимир Олександрович Моргун, менеджер компанії ДТЕК ЕНЕРГО

Зустріч була організована з метою донести інформацію щодо можливостей, які можуть отримати учасники бойових дій, ветерани та члени їх сімей у нашій громаді. Наразі надається широкий спектр послуг, що допомагають вирішувати нагальні питання. Кожен структурний підрозділ та установи більш детально розповіли про послуги. Зустріч проходила за круглим столом за чашкою кави. Ветерани та учасники війни задавали питання, розповіли про проблеми, які їх турбують. Наприкінці розмови узагальнили всі побажання присутніх та окреслили плани на найближчий час – провести психологічні тренінги із залученням військового психолога як для наших бійців, так і для їхніх родин. Запросили гостей долучитися до акції «Ділимося хлібом» – випікання смаколиків, щоб передати їх на передову через волонтерів.

Лариса Замура подякувала присутнім ветеранам за активність і відвертість під час діалогу та запропонувала такі зустрічі організовувати й надалі.

Послуги, які надають установи та організації Петропавлівської громади

Центр зайнятості населення допомагає ветеранам у створенні та підтримці власного бізнесу, зміні професії (безоплатне навчання чи підвищення кваліфікації) і працевлаштуванні. Роботодавцям, які працевлаштують учасників бойових дій, надається допомога держави (компенсація оплати праці у розмірі 50% за працевлаштування ветеранів із числа безробітних). Також ветерани та учасники бойових дій можуть звернутися до Центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю.

Керівниця відділу надання соціальних послуг розповіла про Програму соціального захисту населення Петропавлівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки, де передбачено такі виплати – забезпечення соціальної підтримки вразливих верств населення шляхом надання матеріальної допомоги за рішенням комісії з питань надання матеріальної допомоги, в тому числі:

 • Надання соціальної підтримки громадянам, які потрапили у складні життєві обставини,  на лікування та вирішення матеріально-побутових проблем.
 • Надання матеріальної допомоги на поховання сім’ям загиблих (померлих) захисників і захисниць України, сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців.
 • Надання матеріальної допомоги на поховання членам сімей загиблих (померлих) осіб з числа деяких пільгових категорій громадян.
 • Надання щорічної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) захисників і захисниць України та загиблих (померлих) військовослужбовців.
 • Надання щорічної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) захисників і захисниць України та загиблих (померлих) військовослужбовців.

Начальниця Петропавлівського ЦНАП більш детально пояснила, які саме послуги надаються їхнім підрозділом, а їх близько 158! Серед них: державна реєстрація речових та майнових прав, земельні послуги, соціальний захист, послуги з виготовлення паспортів, реєстрація місця проживання, будівельні послуги (довідки), послуги з реєстрації нерухомого майна бізнесу та громадських організацій, послуги у сфері оформлення паспортних документів, послуги у сфері пенсійних питань (пільги) тощо.

Керівниця Центру надання соціальних послуг Петропавлівської селищної ради розповіла про діяльність установи та послуги, які надаються Центром: послуги швачки, психолога, обслуговування вдома, а також, відповідно до Рішення Петропавлівської селищної ради від 20 березня 2024 року, введено у штатний розпис відділення соціальної роботи фахівця із соціальної роботи із захисниками і захисницями України та їхніми сім’ями. Новий фахівець допомагатиме військовослужбовцям  у соціальній адаптації, представлятиме інтереси, інформуватиме та консультуватиме з питань реалізації належних їм пільг і гарантій. Крім того, забезпечуватиме взаємодію захисників та членів їх сімей з органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, волонтерськими та громадськими організаціями, підприємствами, установами при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту.

Залишити відповідь