You are currently viewing Дитячі пустощі, правопорушення чи безвідповідальність батьків?

Дитячі пустощі, правопорушення чи безвідповідальність батьків?

Знову змушені повертатися до теми дитячої бездоглядності та безвідповідальності батьків. 

Підлітки, розважаючись у вечірній час, зробили надписи на не так давно відреставрованих колонах Будинку культури. Самі ж і назву своїм діям придумали: «Проєкт «Розгром». 

Дуже швидко винуватців вдалося встановити. Із підлітками провели роботу. Сліди свого «художества» самі ж і ліквідували. Вибачилися та пообіцяли більше цього не робити. Зізнаються, що вчинили так без якогось злого помислу. Обписали колони просто заради пустощів. 

Декілька питань до батьків: Чи знаєте ви, де й чим займаються ваші діти, коли ввечері йдуть «потусуватися»? Де відбувається ця «тусня»? І що взагалі входить у це поняття? Невже це порушувати правила поведінки у громадських місцях, шкодити громадське майно? 

Чи знаєте ви, де перебувають ваші діти? Чи розповідають про свої «подвиги»?

Впевнені, що неправомірні дії вчинені без відома батьків. І навряд підлітки розповідають батькам про свою негідну поведінку.

Але ж не зайве нагадати батькам, що відповідальність за поведінку неповнолітніх несуть батьки. Тож, як це не звучить банально, відпускаючи з дому до друзів, нагадайте дітям, як себе варто поводити. І про те, що поведінка дітей – це дзеркало батьків. 

Можливо варто просто нагадати: «Не забувай, що я турбуюсь про тебе, хвилююсь. Сподіваюсь, ти дорослий і мені не буде за тебе соромно» 

Можливо так. А можливо у вас є свої «чарівні» методи і слова. 

Підлітковий період складний, діти прагнуть до спілкування з однолітками. Але це спілкування аж ніяк не повинно межувати із порушенням загальноприйнятої моралі та правил поведінки. 

Інцидент вичерпаний, винуватці усвідомили свою вину, вибачилися. 

Шановні батьки! Будьте уважними до своїх дітей, будуйте довірливі стосунки з дітьми та все ж контролюйте їх дії, будьте самі прикладом поведінки у суспільстві. 

Проєкт «Розгром» відміняється.  Беремо напрям на розбудову – ми з вами відповідальні за наше селище, за наше майбутнє. Вчимо наших дітей будувати, творити

Залишити відповідь