You are currently viewing Директор Петропавлівського центру медико-санітарної допомоги Ніна Александрова: “Нас відібрано до участі у проєкті USAID ” 

Директор Петропавлівського центру медико-санітарної допомоги Ніна Александрова: “Нас відібрано до участі у проєкті USAID ” 

Петропавлівська територіальна громада виборола право на роботу в проєкті за підтримки USAID. Метою якого є покращення доступу та якості надання первинної медичної допомоги жителям громади.

На початку 2024 року проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я» ініціював масштабну Відкриту грантову програму з відновлення доступу населення до медичної допомоги для більш ніж чотирьох мільйонів українців дев’яти областей. Від Дніпропетровщини у проєкті беруть участь 16 територіальних громад, однією з яких було обрано і нашу громаду. Проєкт реалізовуватиметься до грудня 2024 року.

 Перелік територіальних громад Дніпропетровської області, які беруть участь у проєкті з покращення доступу жителів до первинної медичної допомоги за підтримки USAID:

1. Синельниківський район: Васильківська селищна, Іларіонівська селищна, Межівська селищна, Першотравенська міська, Петропавлівська селищна, Покровська селищна, Раївська сільська, Синельниківська міська

2. Нікопольський район: Марганецька міська, Нікопольська міська, Покровська міська, Покровська сільська, Томаківська селищна

3. Криворізький район: Глеюватська сільська, Новопільська сільська, Широківська селищна.

Пошкодження та руйнування інфраструктури під час повномасштабної війни значно ускладнює логістику та доступ населення до потрібних медичних послуг. Тому фокус даних проєктів націлений саме на найбільш постраждалі від війни громади. Дніпропетровщина, на жаль, не є винятком, адже область постійно обстрілює та атакує росія.

Партнер, який розпочав роботу із медичними закладами, громадами та населенням Дніпропетровської області – це благодійна організація «100% ЖИТТЯ».

Реалізація проєкту починається з ситуаційного аналізу, який дозволить оцінити стан і потреби місцевої системи охорони здоров’я, виявити основні барʼєри доступу до медичних послуг та скоригувати зусилля для досягнення результатів із покращення доступу до медичної допомоги, особливо для уразливих груп населення.

За результатами аналізу планується:

● запровадження передових моделей та підходів роботи закладів ПМД, таких як мультидисциплінарний підхід у наданні послуг, розширення повноважень медичних сестер, започаткування груп рівних;

● закупівля обладнання (медичного й офісного);

● розвиток професійних компетенцій медичного персоналу;

● покращення комунікацій медичних закладів із пацієнтами, в тому числі направлених на покращення обізнаності щодо безоплатних медпослуг за державною Програмою медичних гарантій;

● підвищення фінансової та юридичної грамотності управлінських команд медичних закладів та органів місцевого самоврядування; посилення кібербезпеки закладів охорони здоров’я.

– Наш коллектив центру первинної медико-санітарної допомоги сьогодні націлений і бере найактивнішу участь у всіх можливих грантових проєктах, конкурсах, всебічному навчанні – говорить  керівниця закладу Ніна Дмитрівна .-Використовуємо всі можливості для забезпечення первинної ланки медицини сучасним технічним обладнанням, за допомогою якого можна кардинально поліпшити якість надання послуг жителям нашої громади – продовжує директорка .- Спільна робота з партнером у даному проєкті дозволить сімейним лікарям також пройти відповідне  навчання, що вдосконалить рівень медичної допомоги.

Для довідки: Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Його мета полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я. Проєкт покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг, а також спрямований на стабілізацію й відновлення системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг.

Залишити відповідь