5 грудня, у Міжнародний день волонтерів у Петропавлівському осередку Центру громадської активності Західного Донбасу, на запрошення Петропавлівської селищної ради, зібралися волонтери , представники місцевих громадських організацій, благодійна допомога яких стала добровільним потужним і стабільним ресурсом.
Ознакою суворого воєнного часу, випробувань, які згуртували і мобілізували людей, стали каталізатором волонтерського руху. Знайомі тут усі обличчя: Любов Правда і Оксана Ляхімець, Юлія Дудіна, представник ГО «Єдність і сила» Сергій Мацюк, голова ГО «Ми єдині та незламні» Ірина Коляса, група «Незламна Петропавлівка» на чолі із Зоєю Корнєвою, група «Вареники для ЗСУ» – найбільша за чисельністю своїх учасників, Лисяк Лілія та Лаврієнко Любов від Петропавлівського дитсадка №2 «Малятко».


В урочистій обстановці церемонію нагородження волонтерів нашого регіону провели в.о.голови Петропавлівської селищної ради Лариса Замура, менеджер ДТЕК Павлоградвугілля Володимир Моргун, завідувачка сектору культури Людмила Поляновська. Подяки від керівництва громади і букети пишних білих хризантем вручили головним героям свята.
– Дякуємо усім вам за вашу наполегливу і самовіддану роботу, – сказала очільниця Петропавлівської громади Лариса Замура.-Дякуємо за те, що підтримуєте наших воїнів.Вожночас вашої турботи вистачає і на допомогу внутрішньо переміщеним особам та їх сім’ям, соціально незахищеним родинам та особам нашої громади.Але все ж таки основний напрямок діяльності – це ЗСУ.І коли ви приїжджаєте на передову, передаєте воїнам привіт від рідних і близьких, розповідаєте їм, що вони живі і здорові – це безцінно. Нерозривний зв’язок між фронтом і тилом зберігається і відчутний в тому числі й завдяки вашій діяльності.

Потім всіх учасників і учасниць запросили виконати спільну вправу «Запалимо іскорку».Також кожній із присутніх волонтерів запропонували розповісти про себе уособленим символом, намальованим на борошні. Поділитись своєю історією волонтерства,чим надихається кожна людина, звідки черпає енергію для повсякденної праці і допомоги нашим захисникам.

– Я стала допомагати воїнам ЗСУ з 2014 року, – розповіла Клавдія Черевко. А любов до українського хліба перевершує все. Наша команда «Вареники для ЗСУ» є дуже потужною спільнотою однодумців. Як тільки у групі виставляється,скільки і чого потрібно приготувати, то наші неймовірні дівчата негайно стають до роботи.
– Якщо об’єднаємо наші зусилля і Богом дані нам таланти,то подолаємо нашого ворога, – додала Юлія Моїсеєнко.
-Паляниця: як пух, як дух, як милеє щастя, – згадала улюблене прислів’я своєї бабусі Любов Правда.Я пишаюся вірою в людей. За три роки ніхто з нашої постійної команди не пішов,не здався. Всі допомагають, як і завше. Довіра людська мене надихає.


Сповідальність і щирість, відвертість і усвідомлення важливості для суспільства, громади своєї праці – все це звучало в монологах жінок. Жінок різного віку, різного роду занять, різних поглядів на життя. Але єдиних у своїх прагненнях і благодійництві на користь воїнів,захисників. Ось таке спілкування, де можна було виговоритись, підбадьоритись підтримкою спільноти, подивитись на інших та й себе показати, надихнутись доброзичливою атмосферою, зібрати щонайбільше позитивних емоцій, підзарядитись – стало одним із головних результатів заходу.



А матеріальним втіленням соціальної акції «Ділимося хлібом» став спільний процес формування із тіста виробів у вигляді колоска. Тут майстер-клас для всіх пекарів провела завідувачка дитсадка №2 Лілія Лисяк. У зосередженій тиші виготовлення колосків із тіста чути було тільки шелест рукавичок.

В той час, коли хлібобулочні вироби випікалися, психологиня центру надання соціальних послуг Юлія провела свій тренінг із виготовлення кожним підков із картону, яскравих ниток і пластиліну,що застигав на очах. І тут учасниці заходу в повній мірі проявили свій творчий потенціал, креативність і образне мислення. Адже у виготовлений своїми руками предмет – символ щастя, життя, сім’ї та удачі в житті,кожен вкладав подумки найпотаємніші сподівання, мрії, надії.




А тимчасом вся спільнота почастувалась солодощами за чашкою чаю та кави.
Потім настала пора пакування випечених виробів для відправки нашим захисникам.
Колектив дитячого садочка «Малятко» постійно випікає булочки для захисників, саме для цієї акції та для всіх волонтерів,які возіть передачі на нуль для хлопців. Цього разу до нього долучився і колектив дитячого садочка №1 «Барвінок»,який приготував до відправки 300 булочок. Всі смаколики спакували для відправки, адже вже наступного дня Ірина Коляса та Юлія Дудіна відвезуть їх нашим захисникам.

Зпоконвіку в образ хліба наш народ вкладав особливий зміст. Про що свідчать і прислів’я.Хліб – годувальник, святиня людська. На чорній землі білий хліб родить. Клади перед людей хліб на столі,будеш у людей на чолі. Де є хліб, там є життя, де є життя,там є надія. З надією на мир всі ми і живемо.
Захід пройшов за підтримки компанії ДТЕК Енерго, Центр громадської активності Західного Донбасу та Петропавлівська селищна рада Синельниківський район.
