You are currently viewing Юрій Аксьонов: Мужнє служіння рятувальників нехай винагороджується людською вдячністю

Юрій Аксьонов: Мужнє служіння рятувальників нехай винагороджується людською вдячністю

У професійний День усіх рятувальників та пожежників про особливості дуже важливої, а часто небезпечної, роботи розповідає Юрій Аксьонов, начальник  57 державної пожежно-рятувальної частини 10-го загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Основним оперативним завданням нашої частини, що розташована в Петропавлівці, під час гасіння пожеж є рятування людей у разі виникнення загрози їх життю, гасіння пожеж та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій. Служба організована безперервно упродовж всієї доби, сім днів на тиждень. Чергування особового складу проходить в межах доби через троє.

В районі виїзду рятувальників нашої частини знаходиться 4 громади. Станом на сьогодні підрозділ виконує різноманітні завдання. Це і гасіння пожеж, і ліквідація наслідків ДТП, і попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі збройною агресією рф, і пожежі в екосистемах

Підрозділ укомплектований згідно зі штатним розписом. Вакантних посад наразі немає. У штаті є такі посади: начальник караулу, пожежний рятувальник, командир відділення, водій, радіотелефоніст.

З моменту російської агресії з різних джерел (загальний фонд, гуманітарна допомога, волонтерська допомога) підрозділ на постійні основі забезпечується сучасною технікою, засобами пожежогасіння, автономними електростанціями, тепловою пушкою, наметами, апаратами на стиснутому повітрі для роботи рятувальників у задимленому приміщенні. Також маємо протигази, індивідуальні медичні аптечки, засоби бронезахисту. Частина забезпечена паливом для транспортних засобів.

З початку 2023 року на території зони обслуговування пожежної частини Петропавлівки масштабних, резонансних подій не виникало.

На зміну літньому пожежонебезпечному періоду наближається зимовий опалювальний сезон, в якому перед рятувальниками стоїть не менш відповідальна робота, аніж в літній час. Кожен новий період для рятувальників відповідальний по-своєму.

Радимо жителям громад, у першу чергу, перед початком опалювального сезону перевірити справність опалювальних приладів: газових котлів, електричних котлів, перевірити цілісність печей та димоходів і прочистити димоходи від сажі – для тих  у кого пічне опалення. Якщо опалення будинку відбувається від електрообладнання, то перевірити справність та надійність електромережі в будинку.

Також не забуваймо про елементарні правила пожежної безпеки:

• опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів;

• повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення;

• очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

• печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см від дерев’яних конструкцій перекриття горища.

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101.Обезструмте житловий будинок через електрорубильник. Намагайтеся здійснити всі можливі заходи по евакуації людей з приміщень. По можливості організуйте гасіння пожежі до приїзду вогнеборців, не забуваючи виносити з будинку цінні речі та документи.

А ще дуже б хотілося, аби надзвичайних небезпечних подій не траплялося зовсім! Щодня нехай панує мир та спокій!

Тож, шановні колеги, щиро вітаю вас з Днем рятувальника! Нехай ваше мужнє служіння людям буде винагороджено стократ людською вдячністю врятованих та їхніх рідних! Бажаю вам невичерпного оптимізму, здоров’я, бадьорості, богатирської сили та якнайшвидшої Перемоги. У будь-якій складній ситуації нехай поруч будуть надійні товариші. Нехай вас завжди супроводжує удача в роботі, а вдома оточує мир і благополуччя, підтримує любов і турбота рідних і друзів!

Залишити відповідь